top of page

collegesportsny Group

Public·108 members

Украина Македонија пренос во живо 14 октомври 2023


... МАКЕДОНИЈА ЛАНИ НАПРАВИЛЕ ЗАЕДНИЧКИ ПРИХОД ОД 270 МИЛИОНИ Евра! Stefan ... Украина. Откако рускиот парламент го усвои законот за „лажни вести“, што го прави ...


Балканско Првенство во Маратон, КиевИ покрај светската пандемија со корона вирусот и многубројните забрани, рестрикции и откажување на натпреварите, утре 25. 04. 2021г. со почеток во 09:00 часот во Киев, Украина ќе се одржи Балканско првенство во Маратон, како прв меѓународен натпревар на пат за 2021 година, на кој Атлетската федерација ќе земе учество со нашиот истакнат Маратонец Александар Кираџиев. Му посакуваме успех на утрешната трка. Линк за пренос во живо: https://www. Украина Македонија во живо 14 октомври 2023 Спорт во Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk | ФФМ Репрезентација до 21 година пренос ќе има и од контролниот Винчиќ ќе ја дели правдата меѓу ... коло РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 15. 2023, 15:30 “Гемиџии” Велес Борец Баскет МКК Куманово 14. 2023, 19:45 “Перо Наков” Куманово Куманово 2009 ад Работнички 2018 14. 2023, 19:00 “Н. Н. Борче” Скопје КК Маџари 2023 ад МЗТ Скопје Уни Банка 14. 2023, 18:00 “Економско” Тетово Тетекс ТТК Ангели 14. 2023, 18:00 “Јордан Мијалков” Штип Соколи 1933 Мега баскет 14. 2023, 18:00 “И. Х. Николов” Скопје Шкупи Водно Санс 121 67 54 100 66 34 70 60 82 75 98 92 59 56 -3 -7 -34 -54 Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 1. Репрезентација до 21 година: Македонија - Украина во живо на www. ffm. mk | ФФМОбјавено на 03 Септември, 2015 во Вести, До 21 год Поддржувачите на репрезентацијата на Македонија до 21 година на 5 септември, сабота, од 16. 00 часот имаат можност квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Украина кој ќе се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски" да го гледаат во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www. (СТРИМИНГ) Работнички Тиквеш пренос во живо 1 [[[Во живо@]]>>>] Во живо Македонија Украина гледја 16 јуниForex Trading Course, for Beginners. - живо Македонија Ѓорче(ПРЕНОС ВО ЖИВО) Брегалница Штип - ... Македонија се надева на „чудо“, Италија сака одмазда 9.9.2023 — Картите за натпреварот Украина – Македонија по 750 денари · Репрезентација Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо ... Канал 5 | 17 Јун, 2021 10:32 | веќе видена | сличниЗемете двосед, тросед и многу знамиња и дојдете да ја бодриме Македонија во паркот во Ново Лисиче! Денес со почеток од 15 часот македонските репрезентативци ќе ги одмерат силите со репрезентацијата на Украина, а во истиот термин во паркот „Нирнберг“ во... Скопје Инфо | 17 Јун, 2021 06:07 | веќе видена | сличниповеќеОстанатоБожиновски: Според релевантните истражувања вкупната поддршка на СДСМ, ДУИ и Алијанса за Албанците... „Имаме повторно можност да се спасиме од политичко уставна криза доколку изборните циклуси претседателски и парламентарни се заедно. Досега од изминатите... сите 312 | Република | 13 Окт, 2023 20:04 | веќе видена1. 200 ученици со перформанс формираа македонско знаме на плоштадот во ПрилепУченици со перформанс формираа македонско знаме на плоштадот во Прилеп, во пресрет на празникот 11. октомври. Во перформансот кој оваа година е возобновен во... сите 148 | Info. mk | 10 Окт, 2023 11:29 | веќе виденаНа Меѓународниот аеродром Скопје пронајден пиштол во куфер на 76 годишна гостиварка - Се правдала... На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, вчера во 18. 00 часот од оператор на обезбедување при ТАВ Македонија било пријавено дека при рентген... Тоа не се... сите 52 | Канал 5 | 13 Окт, 2023 22:59 | веќе виденаНетанјаху: Напаѓаме со невидена сила, ова е само почетокИзраелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека разговарал со семејствата кои ги загубиле своите најблиски и дека Израел „никогаш нема да ги заборави овие... сите 89 | Република | 13 Окт, 2023 19:18 | веќе виденаИзраелската армија објави видео од напад врз Хамас, ослободени 250 заложнициИзраелските вооружени сили (ИДФ) објавија драматични снимки од моментот кога елитните трупи ја вратија контролата врз контролниот пункт Суфа долж јужната... сите 125 | Република | 13 Окт, 2023 10:20 | веќе виденаДоларот зајакна, цената на нафтата пораснаНа валутните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути се зголеми. сите 337 | Сител | 13 Окт, 2023 17:06 | веќе виденаДали бегалците од Газа ќе заминат во ЕгипетДенешниот повик на Израел за евакуација на половината од населението на Појасот Газа кон јужниот дел од палестинската енклава ги зголеми стравувањата на Египет... сите 283 | Република | 13 Окт, 2023 16:41 | веќе виденаГутереш: Северот на Газа е речиси невозможно да се евакуираШефот на ОН Антонио Гутереш повика на хуманитарен пристап до Газа, но немаше повик за прекин на огнот. -Преместувањето на повеќе од милион луѓе низ густо... сите 128 | Република | 13 Окт, 2023 20:18 | веќе виденаИзраелците не можат да го уништат големиот лавиринт тунели под Газа, граден со години (ВИДЕО)„Замислете го Појасот Газа како еден слој за цивилите, а потоа друг слој за Хамас. Ние се обидуваме да дојдеме до вториот слој што го изгради Хамас. 24 Инфо | 17 Јун, 2021 12:25 | веќе видена | сличниВо паркот „Нирнберг“, аеродромци и денеска ќе можат заедно да навиваат за Македонија (ФОТО)Како и за мечот со Австрија, Општина Аеродром и за денешниот натпревар со Украина организира групно гледање и бодрење на македонската фудбалска репрезентација.... МКД | 17 Јун, 2021 11:00 | веќе видена | сличниЕве каде ќе има собир за заедничко навивање за Македонија на мечот со УкраинаОпштина Аеродром и денеска организира пренос за групно следење на фудбалскиот натпревар меѓу нашите репрезентативци против Украина, кој ќе се одигра во 15... СпортМ | 17 Јун, 2021 08:59 | веќе видена | сличниНа плоштадот во Кавадарци е поставен видеобим, градот организира гледање на мечот Македонија -... Градоначалникот на Квадарци, Митко Јанчев организира групно гледање на мечот од Европското првенство меѓу Македонија и Украина. ДС бара јавност и директен пренос од седниците за ... живо · Барај · 15:20 - Играна серија (реприза) · 17:00 Македонија · ДС бара јавност и директен пренос од седниците за одземање на имунитетот на пратениците. Украина во живо само на интернет, еве каде може да го 2.7.2017 — Пренос ќе има на специјализираната интернет-страница за спортови „Лаола“, а финалето може да го следите ОВДЕ. Дуелот за злато меѓу Македонија ... 2023, 16:00 “Нико Нестор“ Струга Струга 2009 Пробаскет Кавадарци 14. Македонија“ Скопје ЖКК Бадел 1862 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром 14. 2023, 16:00 “Перо Наков“ Куманово ЖКК Куманово 2020 ЖКК Вардар 55 37 87 62 25 78 61 17 51 -8 -17 -25 -37 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации Александар Јончевски по турнирот во Талин: „Во моментов сме далеку од квалитетот на репрезентациите со кои сме биле рамо до рамо“ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025: Почнуваме догодина, на 23. февруари, со Естонија на домашен терен Селекторот Василев по завршувањето на ЕП: „Главната цел ја остваривме, оставивме ‘простор’ за генерацијата која што доаѓа“ Известување за клубовите од младинските лиги за натпреварувачката сезона 2023/2024 Комплетиран е списокот на учесници на наредниот младински Евробаскет, Македонија меѓу великаните! Теодор Симиќ во идеалните пет на шампионатот ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија го освои 16. место на првенството ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија ќе игра против Украина, за 15. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Исток 1. коло Распоред на натпревари Tрета лига мажи – натпреварувачка сезона 2023-2024 РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 15. 2023, 17:00 “Нез. Македонија” Скопје Младинец Феникс Спорт 17. 2023, 20:00 “Јане Сандански” Скопје Водњански Лисици Баскет Кам 16. 2023, 19:15 “КК Вардар” Скопје МКК Вардар КК Гевгелија 15. 2023, 12:00 “Парк” Струмица Струмица Овче Поле 17. 2023, 20:00 “Никола Карев” Струмица Ролинг 08 КК Бутел СЛОБОДЕН КК Маџари ГБ Делегирање Прва лига жени-група А - 2. коло ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Сигурен старт на шампионот Баскет Кам во Струга ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Баскет Кам ја брани титулата, има ли вистински ривали? РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени 15. 2023, 14:00 “СРЦ Кале“ Скопје Баскет Кам 2011 Крива Паланка 15. Украина Македонија во живо 14 октомври 2023 North пред 17 минути — Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври пред 1 час — Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври 2023 Пренос во живо 9.9.2023 ... [[[Спорт ТВ!!]](((] Во живо Украина Македонија гледајте 14 о [Спорт ТВ!!]](((] Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври 2023 Ангеловски: Репрезентацијата е повеќе од фудбал, поддршката од поранешните и активни ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page