top of page

collegesportsny Group

Public·108 members

ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври 2023


Македонските ракометари до 20 години од денеска до 24 јули ќе настапат на ЕХФ-шампионатот во Варна, Бугарија. Прв противник ни е селекцијата на Украина, од 17 ...


Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk | ФФМ Репрезентација до 21 година: Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk На 7 септември, понеделник од 16.30 часот, интернет пренос ќе има и од контролниот ... (ВО ЖИВО) Конференција „Украина – година на 24.2.2023 — ЦИВИЛ – Центар за слобода и Амбасадата на Украина во Република Северна Македонија организираат голема конференција, изложба на фотографии и ... 24Фудбал Македонија. Барди: Овој пат против Украина ќе биде поинаку! 13.10.2023. Македонската фудбалска репрезентација утре ќе се соочи против Украина во шестото коло ... Бугарска криминална мрежа извезувала оружје за руските сили во УкраинаКриминална група која дејствувала во Бугарија извезувала стока за руските војници во Украина. Вкупно 12 лица се уапсени при акција на МВР, обвинителството и националната служба за безбедност (ДАНС) во понеделникот. Меѓу нив има Руси, Белорусин и Албанец. УКРАИНА - МАКЕДОНИЈА (ЕУРО 2024) - Спорт Плус МК УКРАИНА – МАКЕДОНИЈА (ЕУРО 2024). Квалификации ЕУРО 2024 » Група Ц »14.10.2023 Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо, колумни ... Претресите и разговорите со сведоците се уште траат. Учесниците во групата купувале стоки од ЕУ и работеле во трети земји – Велика Британија, Швајцарија, Србија, Сингапур, Обединетите Арапски Емирати. Фирма регистрирана во Пловдив главно се користела за извоз. Сопственикот на фирмата е грчки државјанин роден во Грузија, сметководителот е од Казахстан, Русин со четири-пет други пасоши е управител, втор Русин ја организирал логистиката. Третиот Русин има дозвола за постојан престој во Унгарија. „Овие производи не се наменети за редовната руска армија. Тие се наменети за специјалните сили кои се борат на територијата на Украина“, рече Тончев. Според истражителите, нивната компанија можела да купи стока за околу 4 милиони лева, кои биле спакувани во Пловдив, а потоа испратени до аеродромот во Софија, од каде што биле извезени во Русија. Групата работи од почетокот на 2021 година, велат истражителите. ДАНС започна со работа по добиени оперативни информации за нелегалниот извоз, рече Тончев. Предметот во обвинителството беше отворен на почетокот на месецот. Некои од приведените биле уапсени на аеродромот во Софија пред да полетаат за Русија. Покрај тоа, софтверот беше испратен во Русија. Биле извезени и авијациски радија и балистички броила. Тоа се т. н „стока со можна двојна употреба“. По воведувањето економски санкции кон Русија поради агресијата во Украина, ваквата стока се извезува само со дозвола. Меѓутоа, приведените никогаш не побарале. North Macedonia наспроти Ukraine Глава до глава Во European League, двата тима играа вкупно 1 игри претходно, од кои North Macedonia победи 0, Ukraine победи 1 и двата тима ремизираа 0. Во European ... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија Македонските ракометари до 20 години од денеска до 24 јули ќе настапат на ЕХФ-шампионатот во Варна, Бугарија. Прв противник ни е селекцијата на Украина, од 17 ... Грковска - Перебијнис: Северна Македонија и Украина пред 3 дена — Вицепремиерката Грковска, како што соопшти владината прес-служба, изразила поддршка за украинските граѓани во справувањето со руската воена ... Ukraine vs North Macedonia Live Score and Live Stream Ukraine are playing North Macedonia at the QR, Group C of European Championship on October 14. The match will kick off 13:00 UTC. Останатите се Бугари. Петмина се обвинети за учество во криминална група и нелегално извоз. Според шефот на ДАНС, Пламен Тончев, групата била вклучена во извоз на стоки наменети за специјалните руски единици во Украина – Росгвардија, ГРУ, згаснатиот „Вагнер“ и чеченските борци. Била извезена стока како оптички нишани и двогледи, објасни окружниот обвинител на Пловдив. Македонија - Украина во живо и за 100 денари Кралот на one-man band сцената - KING AUTOMATIC, за прв пат во Скопје. Voodo Rhythm на 15 октомври со почеток во 21:30 во МКЦ. Билети во продажба по цена од Ukraine vs North Macedonia live score, H2H and lineups Ukraine North Macedonia live score (and video online live stream) starts on 14 Oct 2023 at 13:00 UTC time at Stadion Letná stadium, Zlin city, ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page