top of page

collegesportsny Group

Public·108 members

Turqia U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt live 14/10/2023


Euro U19, ndiqni udhëzuesin dhe transmetimet televizive të Euro U19, rezultatet, renditjet, detajet e ndeshjeve, transmetimet falas,Shqipëria.


[HD LIVE#] Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 shtat 30 korr 2023 — GRUPI G: Holanda, Turqia, Norvegjia, Mali i Zi, Letonia, Gjibraltari. (SHIKO TV@@) Republika Çeke Shqipëria shiko live 07.09 2 ditë më parë ... [[[HD LIVE===]]+++] Valmieras Partizani 2022 10.08.2023 ... U19 mposhtet nga Italia, kampionët e Europës fitojnë me lehtësi 3-0 Partizani drejtpërdrejt falas 10 gusht. Kemi informacionet e duhura për rivalin, nesër ... 2023, ora 18:00 Kombëtarja U21 – Kualifikueset e Euro 2025 Finlandë – Shqipëri 13. 2023, ora 17:00Shqipëri – Mal i Zi 17. 2023, ora 14:30 Kombëtarja U19 – Ndeshje miqësore Turqi – Shqipëri 14. 2023Turqi – Shqipëri 17. 2023 Kombëtarja U17 – Ndeshje miqësore Shqipëri – Kosovë 14. 2023, ora 14:00Shqipëri – Kosovë 16. 2023, ora 11:00 Kombëtarja U15 – UEFA Development Shqipëri – Kosovë 30. 2013, ora 14:00Shqipëri – Maqedoni e Veriut 01. 11. Kombëtarja e femrave / Shqipëria luan testin e parë ndaj Turqisë në Elbasan - FSHFKombëtarja e femrave ka luajtur sot ndaj Turqisë miqësoren e parë, që u zhvillua në stadiumin “Elbasan Arena” të Elbasanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima u mund në fund të 90 minutave me rezultatin 2-1, pavarësisht se bëri një paraqitje të mirë. Shqipëria e femrave do ta niste ndeshjen me këtë formacion: Rexhepi, Rrahmani, Curraj, Maliqi, Elezaj, Franja, Gjini, Doçi, Berisha, Hila, Hamidi. Vajzat kuqezi e nisin mjaft mirë takimin dhe në minutën e 4-t gjejnë golin e avantazhit, me Arbenita Currajn, e cila merr një pasim nga Franja dhe godet saktë brenda zonës, duke e dërguar topin në rrjetë. Por skuadra turke nuk ka ndërmend të dorëzohet dhe nisë të reagojë, duke barazuar shifrat në minutën e 38-të me anë të Ebru Topcu. 2023, ora 14:00Shqipëri – Hungari 04. 2023, ora 14:00 Kombëtarja e vajzave – Ndeshjet e Nations League Irlandë – Shqipëri 27. 2023Shqipëri – Irlandë 31. 2023 Kombëtarja U19 e vajzave – Raundi i parë i kualifikueseve të Euro 2024 Lituani – Shqipëri 25. 2023, ora 18:00Shqipëri-Qipro 28. 2023, ora 19:00Shqipëri-Zvicër 31. Pas dy fitoreve të para, me Armeninë dhe Rumaninë, djemtë kuqezi duan të vijojnë me rezultatet pozitive. Për Kombëtaret U19 dhe U17 janë në program nga dy ndeshje miqësore. Shqipëria U19 do të përballet me Turqinë më 14 dhe 17 tetor në Stamboll, ndërsa Shqipëria U17 ndeshet me Kosovën në Kukës, më 14 dhe 16 tetor. E angazhuar do të jetë edhe Shqipëria U15, në UEFA Development U15 që do të zhvillohet në “Shtëpinë e Futbollit” në Tiranë. Skuadra e drejtuar nga Armand Damo do të sfidojë Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Hungarinë, respektivisht më 30 tetor, 1 dhe 4 nëntor. Kombëtarja e vajzave në tetor do të vazhdojë garimin në UEFA Ëomen’s Nations League, me dy ndeshjet kundër Irlandës më 27 dhe 31 tetor. Ndërkohë tre ndeshje janë në plan edhe për Shqipërinë U19 të vajzave. Duelet luhen për llogari të turit të parë të kualifikueseve të “Euro 2024”, që zhvillohet në Lituani. Vajzat kuqezi luajnë me Lituaninë, Qipron dhe Zvicrën, më 25, 28 dhe 31 tetor. KALENDARI I NDESHJEVE TË EKIPEVE KOMBËTARE NË MUAJIN SHTATOR Kombëtarja A – Kualifikueset e Euro 2024 Shqipëri-Çeki 12. 10. 2023, ora 20:45Shqipëri – Bullgari 17. Euro U19, Ku ta shikoni drejtpërdrejt në TV (Shqipëria) - Futboll Euro U19, ndiqni udhëzuesin dhe transmetimet televizive të Euro U19, rezultatet, renditjet, detajet e ndeshjeve, transmetimet falas,Shqipëria. Language Ministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Bekir Pakdemirli, ka zhvilluar nje vizitë zyrtare njëditore në Shqipëri, ndërkohë është takuar me kryeministrin Edi Rama. Kryeministri Rama ka pritur në takim ministrin turk Pakdemirli në selinë e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë. Pas takimit me kryeministrin Rama, ministri Pakdemirli u takua edhe me ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi. Ambasadori Kastriot Robo, së bashku me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Ilir Dugolli zhvilluan një vizitë pune në Mini Bashkine e Altindağut. Shqiperia U19-Turqi U19 schedule19:30 - 7 Tetor, 2023. Miqësoret ndaj Turqisë, Bulku prezanton listën me 23 lojtarët e grumbulluar të Kombëtares U-19 · Minute pas minute. Takimi me Kryetarin e Bashkisë, z. BALCI ishte një takim sa miqësor aq dhe konkret për të bashkëpunuar në të ardhmen me QKSH e ofruar nga kjo Bashki. Kjo Bashki vendosi të ndajë hapësira të reja për Qendrën e Kulturës Shqiptare “Sami Frashëri”. Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë Mustafa Şentop, dhe delegacioni i tij shoqërues parlamentar kanë zhvilluar nje vizite dy ditore në Tiranë. Takimin e parë ai e zhvilloi me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin. Ne vijim edhe Presidenti Meta priti në presidencë kryetarin e Asamblesë së Madhe të Republikës së Turqisë, Mustafa Sentop dhe delegacionin, që e shoqëron, në këtë vizitë zyrtare në Shqipëri. Meta theksoi gjatë takimit nevojën e forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit në fushën ekonomike dhe rritjes së investimeve turke në Shqipëri. Forumi i biznesit dhe investimeve Turqi-Shqipëri ka mbledhur së bashku zyrtarë të lartë, ambasadorë, përfaqësues të dhomave të biznesit dhe sipërmarrës, për të diskutuar mbi mundësitë e rritjes së bashkëpunimit mes dy vendeve. “Zbulimi” i bujshëm: vitet '60 – perëndimorët që nuk fituan ... Shqipërisë! Ne që i kemi përjetuar drejtpërdrejt në shkallët e stadiumeve, ndeshjet e këtyre 51 futbollistëve, shumë prej të cilëve madje, i patëm miq ... Kryeministri Rama dhe delegacioni shqiptar u prit me ceremoni zyrtare në Kompleksin Presidencial nga Presidenti Erdogan. Gjatë kēsaj vizite u nënshkruan një sërë marrëveshjesh me rëndësi për ngritjen në njē stad të ri të partneritetit strategjik e të bashkëpunimit mes dy vendeve. Automjeti zyrtar i Kryeministrit Rama u prit nga kalorësit para Kompleksit Presidencial duke u shoqëruar deri në Portën e Protokollit. Pjesa e parë mbyllet me shifrat e barabarta 1-1. Në minutën e 61-të të takimit, trajneri Grima vendos të freskojë skuadrën, duke nxjerrë nga fusha e lojës Endrina Elezaj-n dhe duke i dhënë mundësi për herë të parë futbollistes 17-vjeçare Anna Memijës të debutojë me fanellën kuqezi. Ndërkaq, Turqia arrin të fitojë një penallti në minutën e 68-të, që ekzekutohet me sukses po nga Ebru Topcu që firmos përmbysjen dhe fikson rezultatin në 1-2. 14 minuta pas zëvendësimit të parë, tekniku kuqezi vendos të fusë në fushën e gjelbër Mikaela Metallën, e cila zëvendëson autoren e golit, Arbenita Curraj-n si dhe futet në lojë Xhulia Xhindole, në vend të Gresa Berishës. Gjithsesi, kombëtarja kuqezi nuk arrin të barazojë shifrat ndonëse përpjekjet kanë qenë të vazhdueshme. Ministrja e Tregtisë e Turqisë, Ruhsar Pekcan, gjatë fjalës në forum tha se qëllimi është që në marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve të ketë një bashkëpunim të rëndësishëm. Dy vendet nënshkruan marrëveshje të bashkëpunimit në fushën e mjekësisë, arsimit, infrastrukturës, deklaratën e përbashkët për Këshillin e Bashkëpunimit Strategjik të Nivelit të Lartë, si dhe protokollin e bashkëpunimit për restaurimin e Xhamisë së Plumbit dhe projektin e sistemit për mbrojtje nga vërshimet. Kryeministri Edi Rama midis datave 6-7 janar 2020 zhvilloi një vizitë zyrtare në Ankara, Turqi, me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Ambasada e Republikës së Shqipërisë në TurqiLanguage Albanian Ambasadori Kastriot Robo zhvilloi nje takim me artistin brilant turk dhe tenorin e shquar Murat Karahan, i cili është gjithashtu Drejtor i Përgjithshëm i Operas dhe Baletit. Gjate takimit u diskutuam disa projekte të bashkëpunimit në të ardhmen. (SOT) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 22 orë më parë — (SOT) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 13 sht 2023 — (live sport###) Rumania Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 1 ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page